تبلیغات
گردشگری و توریسم - جاذبه ها و مناطق گردشگری مصر
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

جاذبه ها و مناطق گردشگری مصر

مصر یکی از قدیمی ترین و زیباترین کشورهای دنیا است این کشور به دلیل قدمت بالای خود دارای آثار بسیار قدیمی و کهن است، اهرامی که که دیدنشان زبان آدمی را بند می آورد و نماد بسیار باشکوهی از جلال و عظمت تمدن این کشور بوده است. در ادامه با وبلاگ گردشگری و توریسم همراه باشید تا به معرفی جاذبه ها و مناطق گردشگری مصر بپردازیم.

مصر

اسکندریه
اسکندریه در ساحل دریای مدیترانه پیشامد شده و مرکز تجاری و حمل و نقل مصر به شمار می‌رود.این مکان در سال 331 قبل از میلاد توسط اسکندر کبیر بنا شده و به عنوان تقاطع جهان در نظر گرفته شده بود. بسیاری از مکان‌های تاریخی معروف اسکندریه همچون کتابخانه که بیش از 500000 کتاب دارد، توسط اعیان لرزه‌ی ویرانگر در قرن چهاردهم تخریب شد. امروزه شکوه تاریخی این شهر کمی کم رنگ شده اما هنوز هم به حافظه وجود جاذبه های فرهنگی و تاریخ غنی‌اش ، ارزش ملاقات را دارد.دهب
دهب در 85 کیلومتری شمال شرم الشیخ در خلیج عقبه و نزدیکی جنوب صحرای سینا نو و قدیم اتفاق شده است. این مکان در آغاز به عنوان یک ناحیه‌ی منزوی در نظر گرفته می‌شد اما در سال 1980 تبدیل به یک اقامت‌گاه ارزان برای توریست‌ها و گردشگران شد. ترکیب دریای سرخ و صحرای سینا ، دهب را به یک مکان عالی و ایده‌ال فقره سبب موج سواری، غوطه بازی ،صخره نوردی و کوه نوردی تبدیل کرده است.

مصر
شرم الشیخ

شرم الشیخ، یک اقامت گاه ساحلی مشهور در قسمت جنوبی شبه جزیره سیناست. این ناحیه به حافظه داشتن فعالیت‌های مختلف تعطیلاتی بسیار مشهور و دوست است. این منطقه بابت تعمق بهترین نقطه‌ی جهان به شمار می‌رود. هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی می‌توانند تور‌های مختلف را بر اساس سفر با شتر ، جیپ و یا دوچرخه برنامه ریزی کنند. برخی از محبوب‌ترین کارها در شرم الشیخ شامل غواصی، سفر به کوه سینا و سركشی از صومعه‌ی سنت کاترین است.

قاهره

مصر
قاهره در نزدیکی دهانه‌ی دلتای رودخانه نیل پیشامد شده و دارای تاریخی غنی و پربار است. این شهر در نزدیکی پایتخت كهنه و جدید ممفیس ساخته شده و بهترین نقطه فقره سبب آغاز سفرهای بحری آبزی در نیل و دیدار از اهرام جیزه است. در موزه‌ی مشهور مصر در عرصه التحریر ، دیدار کنندگان می‌توانند نمای نزدیکی از گنج توت عنخ آمون و همچنین مومیایی‌ها و دیگر آثار مکشوفه از گذشته‌های كهنه و جدید مصر را مشاهده کنند.

رودخانه‌ی نیل

سفر بحری آبزی در رودخانه‌ی نیل یکی از جاذبه‌های مجازی در مصر است. رود نیل از زمان مصر باستان بسیار مشهور بوده است. هیچ راهی بهتر از رودخانه‌ی نیل حیث ردیابی تاریخ مصر نخواهد بود. تقریبا تمام کشتی‌های کروز مصر سفر خود را از طریق جاده اقصر اسوان انجام می‌دهند زیرا این شاهراه امن، خوش منظره و زیبا است.استفاده از قایقی چوبی به نام فلوکه، می‌تواند سفری پرماجرا راجع به حساب شما تامین کند. فلوکه قایقی است که از دوران باستان در رود نیل مورد مصرف قرار می‌گرفت. اگرچه فلوکه همانند کشتی کروز راحت و آرام نیست اما تجربه‌ی سواری در یک قایق هزار ساله می‌تواند بسیار دوست داشتنی ملیح باشد.موضوعات مرتبط

جاذبه های گردشگری ،