تبلیغات
گردشگری و توریسم - اجاره خودرو در سفرهای گردشگری
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

اجاره خودرو در سفرهای گردشگری

یکی از لذت های هر سفر گردشگری و تفریحی لذت رانندگی آن هم بصورت شخصی است که این امر با اجاره خودرو محقق می شود. بطور مثال در ایران بارها دیده ایم که شمار زیادی از گردشگران اقدام به اجاره خودرو در کیش می کنند تا به دلخواه خود در هر نقطه از جزیره اقدام به گشت و گذار کنند. موضوع مقاله امروز ما نیز اجاره خودرو در سفرهای گردشگری است که توصیه می کنیم حتما تا پایان آن را دنیال کنید.

اجاره خودرو یکی از موضوعاتی است که در سفرهای گردشگری هموطنان ما زیاد به چشم می خورد. بارها دیده ایم که شمار زیادی از هموطنان ما در داخل کشور عازم شهرها و استان های دیگر می شوند و در آنجا اقدام به اجاره خودرو می کنند تا در طی چند روز اقامت‌شان در شهر مورد نظر شخصا رانندگی کنند و اقدام به گشت و گذار نمایند.

توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو

البته اجاره خودرو تنها مختص گردشگران نیست! ازدواج و مراسم عروسی نیز یکی دیگر از دلایلی است که موجب می شود افراد اقدام به اجاره یک روزه خودرو نمایند که طبیعتا در راس آنها خودروهای خارجی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. اما نکته ای که خیلی از افراد متاسفانه از آن آگاهی درستی ندارند، نحوه اجاره خودرو است! متاسفانه برخی از مراکز اقدام به گرفتن تعهدات گوناگون و مدارکی از افراد جهت اجاره خودرو به آنها می کنند که اصلا هیچ یک از آنها منطقی نیست! بطور کلی توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو امری است بسیار مهم که متاسفانه کمترین توجهی نسبت به آنها از سوی اجاره کنندگان صورت می پذیرد! با سارمان مالی همراه باشید تا بیشتر در این باره صحبت کنیم.

به طور وازده و امیدوار زمانی که شما ماشین اجاره می‌کنید بایستی در وضع جنبه ماشینی که می خواهید با آن رانندگی کنید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشید. اگر می‌خواهید به تنهایی رانندگی کنید و خودتان شوفر باشید بهتر است از قبل درباره مدل ماشین و نحوه محافظت آن اطلاعاتی را کسب کنید.هرچه سطح آگاهی شما نسبت به ماشین هیئت نهج وجد نظر و نحو استفاده از آن بالا باشد بهتر می‌توانید از آن حراست کنید. اگر درباره ماشینی که آن را سود کرده‌اید اطلاعاتی ندارید نگران نباشید. با مطالعه این مقاله می‌توانید از چگونگی محافظت و استفاده آن مطلع شوید. بهتر است قبل از روشن کردن ماشین از ساختار داخلی آن اطلاع داشته باشید و بدانید که اجزای داخلی یک ماشین معمولا چه قطعاتی هستند. آشنایی اولیه با الفبای رانندگی جزء اساسی ترین مسائلی است که در چنین مواقعی باید به آن پرداخته شود. اگر مدتی است که رانندگی نکرده‌اید و احتمالا فراموش کرده‌اید که چه طور رانندگی کنید توصیه می‌کنیم که حتما قبل از نشستن پشت فرمان اتوموبیلی که آن را استجاره کرده‌اید با یک ماشین دست دوم چند جلسه تمرین رانندگی کنید تا راحت تر و سریع تر به هدف خود برسید.

توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو

در دربست خودرو امنیت خودرو و نکات فنی آن در کرایه ماشین با راننده  متجاوز عمده می باشد اکثر خودروهای دنیا در کشورهای آمریکا و اروپا تست تصادف شده‌اند که با مراجعه به این سایت‌ها می‌توان راحت‌ تر حیث خرید و یا اجاره ماشین تصمیم گرفت. این تست‌های سلامت یک موسسه خارجی معتبر و همچنین با توجه به تدقیق فیلم تست‌های تصادف انجام شده در موسساتی مانند ما یرای انگلستان نظام شده است.در سایت بر اساس میزان ثقه خودرو حین تصادف مزیت آوانس نمره پروانه داده شده است. تمام خودروهای تولید شده در کشور به جاهل بیگانه از چند مدل وطنی در اروپا یا آمریکا تست تصادف شده‌اند. در اینجا تعدادی از خودروهایی که بیشترین فروش را در کشور دارند، آورده‌ایم تا شما حداقل آگاه باشید پشت چه فرمانی می‌نشینید و در زمان کرایه سواری بدون شوفر کدام ماشین را با توجه به نیاز خود اجاره نمایید. اما بگذارید به چند نکته بسیار مهم دیگر در زمان اجاره خودرو نیز اشاره کنیم:

  • تحقیقات بیشتر، پرس و جو از دوستان و متخصصان و کمک گرفتن از شرکت های توریستی.
  • کرایه اتومبیل از طریق فرودگاه.
  • استفاده از وب سایت های تخصصی کرایه ماشین.
  • برگزینی درست از کارت اعتباری در زمان های مختلف

توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو

هرچند امروزه بسیاری از قراردادهای منفعت به صورت پیش‌نویس شفاعت بنگاه‌ها و دفاتر مشاور املاک سامان می‌شود، بی خبری این گونه مشاوران به موازین حقوقی و نیز بی توجهی طرفین قرارداد به موضوعات حقوقی باعث می‌شود تا اشکالات زیادی در نظام این قراردادها حادث شود. قراردادی که در دفا‌تر اسناد رسمی سامان شده و به ثبت رسیده باشد، قرارداد رسمی است. سایر قرارداد‌ها، از جمله قراردادی که در بنگاه معاملات املاک و با استفاده از فرم‌های چاپی اتحادیه آراستگی می‌شود، قرارداد بی قدر است.

تعریف كرایه ربح در ماده ۴۶۶ قانون مدنی بیان شده است. در این ماده راجع به حساب تعریف سود گفته شده که سود عقدی است که به موجب آن مستأجر مالک منافع عین مستأجر می‌شود. در این حالت اجاره‌دهنده موجر، اجاره‌کننده مستأجر و كیفیت منفعت عین مستأجر نامیده است. قوانین ناظر بر عقد استجاره و روابط موجر و مستأجر به تبع تحولات اجتماعی بار‌ها تصادم تغییر شده است. از جمله مهم‌ترین آن‌ها، آرایش مدنی و قوانین روابط موجر و مستأجر مصوب سال‌های ۱۳۵۶، ۱۳۶۲ و ۱۳۷۶ است. هر رابطه استیجاری ممکن است تحت شمول یکی از این قوانین استقرار داشته باشد؛ بنابراین در وضعیت هر قرارداد اجاره، ضروری است ابتدا زیور آیین حاکم بر آن قرارداد معلوم شود.

توجه به نکات مربوط به اجاره خودرو

این موضوع را هم به یاد داشته باشید که اجزای داخلی خودرو و جزء مهم. تجهیزات داخلی زیاد زیاد هستند و از آنجا که شاید وقت گیر باشند میتوانید آن هایی که عمده تر هستند را ابتدا تدقیق کنید. مثلا شیشه بالا بر ها تست شوند. دقت کنید که بدون سر و صدا و به راحتی باید پایین و بالا شوند. برف باک کن ها فراموش نشود. کیلومتر و آمپر بنزین دقت شود. کمربندها باز و بسته شوند. ترمز دستی را خوابانده و سراج های ترمز را چک نمایید. صندلی را جلو عقب بنده و آن را به خوبی چک کنید. صندلی نقش مهمی در رانندگی دارد. بیرون و درون بیگانه خارجه و داخل آن را به خوبی معاینه نمایید. و در مورد کیلومتر خودرو مطمئن شوید که بیشتر از ۹۹ کیلومتر طی نکرده باشد.

همانطور که می دانید در کشور ما جزیره کیش تقریبا بیشترین سهم را در اجاره خودرو به گردشگران دارد و از این حیث اطلاعات ارائه شده خدمت شما بیشتر در مورد اجاره خودرو در جزبره بسیار زیبای کیش صدق می کند. از جمله دلایل این میزان اجاره خودرو در این جزیره توریستی و زیبای کشورمان باید به متنوع بودن خودروهای خارجی مختلف بدلیل آزاد بودن این جزیره به لحاظ قانون گمرک اشاره کرد.موضوعات مرتبط

گردشگری ایران ،