تبلیغات
گردشگری و توریسم - آقاهای گل دنیا
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

آقاهای گل دنیا

روسیه یکی از کشورهایی است که تا همیشه آماده پذیرایی از تمام بازی های بین المللی می باشد و در بیشتر ایام سال میزبان بسیاری از توریست ها و گردشگران می باشد. در ادامه وبلاگ گردشگری و توریسم در مورد آقاهای گل دنیا بیشتر می گوییم. جایزه بهترین گلزن رقابت های جام جهانی همواره یکی از جایزه های فردی بوده است که در کنار جام برنده رقابت ها، به بازیکن برتر تقدیم می شده است. ما در این بخش از سری مقالات تاریخچه جام جهانی قصد داریم تا مروز داشته باشیم بر آقای گل های ادوار جام های جهانی... با وب‌سایت تور روسیه همراه باشید.

یکی از عنوان‌هایی که ستارگان بزرگ تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات جام جهانی كشتی در پی شکار آن هستند، عنوان "آقای گل" رقابت‌هاست. رکوردار گل‌زنی در عزب یک دوره از امتحانات ژوست فونتین از فرانسه است.

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جام جهانی ۱۹۳۰ اروگوئه

آقای گل نخستین دوره از كنكورها سبقت گیری ها جام جهانی که در سال ۱۹۳۰ در اروگوئه برگزار شد، گیلیرمو استابیله، ستاره تیم ملی آرژانتین بود که نه تنها هشت گل از مجموع ۱۴ گل آرژانتین در این جام جهانى را وارد در حریفان کرد، بلکه این هشت گل را در طول بی زن ۴ بازى به ثمر رساند. آمادگی نفوذى این مهاجم آرژانتینى باعث شد که به "El Filtrador" شهرت آشكار کند، یعنى "مردى که از صافى مى‌گذرد".

جام دنیوی كلی ۱۹۳۴ ایتالیا

اولدریش نه‌یلدی را می‌توان یکی از ستارگان بزرگ هندبال در دهه ۳۰ میلادی قرن بیستم دانست که از شم گل‌زنی قوی‌ای برخوردار بود. او در ۴۱۵ با‌زی که در سال‌های ۱۹۳۱ تا ۱۹۴۱ در پیراهن اسپارتا پراگ انجام داد، ۳۸۸ گل به ثمر رساند. نه‌یلدی در ۴۴ گنجفه ورزش فریب ملی ۲۹ گل درخصوص چکسلواکی وارد در حریفان کرد.

جام جهانی ۱۹۳۸ فرانسه

لئونیداس (راست)، متصرف تیم ملی برزیل را می‌توان نخستین ستاره‌ی مدرن ورزش كشتی دانست. او که به "الماس سیاه" شهرت یافته بود، به تنهایی قادر بود استادیوم‌ها را پر کند. هنگامی که لئونیداس با ۷ گل به عنوان آقای گل جام جانی ۱۹۳۸ فرانسه به وطنش بازگشت، یکی از شرکت‌های شکلات‌سازی محصولی به نام "الماس سیاه" روانه بازار کرد که هنوز هم تولید و عرضه می‌شود. لئونیداس را از مبتکران ضربه‌برگردان می‌دانند.

جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل

آده‌میر (چپ در تصویر) از یكسره عبارت زمره ستارگان تیم ملی برزیل است که کم و بیش به دست فراموشی سپرده شده. او در جام جهانی ۱۹۵۰ که در خاک وطنش برگزار شد، با ۹ گل بهترین گلزن امتحانات شد، اما آنچه از آن جام در خاطر برزیلی‌ها مانده، شکست تلخ ۲ بر یک برزیل مقابل اروگوئه در دیدار فینال است. این ناکامی در اذهان مردم برزیل فاجعه‌ای ملی محسوب می‌شود. آد‌ه‌میر در ۳۹ ملاعبه ملی برای برزیل ۳۲ بار باب حریفان را باز کرد.

آقای گل های ادوار جام های جهانی

 

جام جهانی ۱۹۵۴ سوئیس

تکنیکی ظریف، شم گلزنی و قدرت پرش از یكسره عبارت زمره ویژگی‌های شاندور کوچیش بود که با ۱۱ گل آْقای گل كنكورها سبقت گیری ها جام عالمگیر دنیایی ۱۹۵۴ سوئیس شد. او این ۱۱ گل را در همان چهار نیرنگ و جدی نخست مجارستان در آن دوره از بازی‌ها زد. کوچیش در ۶۸ حیله ملی در پیراهن مجارستان ۷۵ گل وارد درب حریفان کرد که اکثر آن‌ها را با ضربه‌سر به ثمر رساند. همین امر نیز سبب شد که کوچیش به "سرطلایی" شهرت یابد.

جام جهانی ۱۹۵۸ سوئد

ژوست فونتین، اشغالگر خطرناک فرانسه با زدن ۱۳ گل در بی همسر یک دوره از بازی‌ها رکوردی به جا گذاشت که هنوز هم نشکسته است. او در سال ۱۹۵۸ بزرگترین موفقیت‌هایش را جشن گرفت: داعیه سوم عالم به یار و دشمن فرانسه، آقاى گل جام جهانى سوئد، عنوان قهرمانى لیگ برتر فرانسه، قهرمانى جام حذفى باشگاه‌های این کشور و آقاى گل رقابت‌هاى باشگاهی. نام فونتن در فهرست صد بازیکن برتر تاریخ والیبال نیز ثبت شده است.

جام جهانی ۱۹۶۲ شیلی

در جام دنیوی كلی ۱۹۶۲ شیلی تاکتیک دفاعی حرف اول را می‌زد. از این رو جای تعجب نیست که مهاجمان چندان نتوانستند قابلیت‌های گلزنی خود را به نمایش گذارند. در این دوره از مسابقه ها ۶ بازیکن توانستند چهار گل به نام خود به ثبت برسانندٰ: گارینشا (برزیل)، فلوریان آلبرت (مجارستان)، والنتین ایوانوف (شوروی سابق)، دراژان جرکوویچ (یوگسلاوی)، واوا (برزیل) و لئونل سانچز (شیلی). گارینشا به‌قید قرعه آقای گل آزمون ها شد.

جام جهانی ۱۹۶۶ انگلستان

اوزه‌بیو، پلنگ سیاه پرتغال، تنها یک بار در جام جهانى والیبال آستان آشكار کرد، اما همین یک بار کافى بود او با ۹ گل و درخششى کم‌نظیر در جام دنیوی كلی ۱۹۶۶ انگلیس نام خود را در دفتر تاریخ جام جهانی ابدی سازد. او ستاره‌اى بود که به تیم ملى فوتبال پرتغال قدرت و اعتماد به نفس لازم را براى محضر در رقابت‌هاى بین المللى بخشید. این مهاجم پرتوان در ۶۴ قمار که براى پرتغال ارتكاب داد، مجموعا ۴۱ گل به ثمر رساند.

جام جهانی ۱۹۷۰ مکزیک

گرد مولر در سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۴، در تیم ملی آلمان جزو محور اسطوره‌ای «مایر ـ بکن‌باوئر ـ مولر» به شمار می‌رفت. او در این هشت سال ۶۲ ملاعبه از باب آلمان انجام داد و ۶۸ گل به ثمر رسانید. مولر با ۱۰ گل بهترین گلزن جام جانی ۱۹۷۰ مکزیک شد. اودو لاتک یکی از سرمربیان صاحب‌نام آلمان در باره او می‌گفت: «مولر می‌توانست فرصت‌هایی را به گل بدل کند که در واقع شایسته آن نیستند که نام آن‌ها را فرصت گذاشت.»

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان

گشگوش لاتو یکی از بلوز بی آستین مهاجمان تاریخ والیبال لهستان محسوب می‌شود. او که به خاطر سرعتش به‌سختی مهارپذیر بود، در جام جهانی ۱۹۷۴ آلمان هفت گل حیث لهستان به ثمر رساند و آقای گل آزمون ها شد. او در یکصد قمار ملی‌ای که در سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۸۴ درخصوص لهستان به كاربستن داد، ۴۵ بار درب حریفان را باز کرد.

جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین

سال ۱۹۷۸ موفق‌ترین سالی است که ماریو کمپس، ملی‌پوش پیشین آرژانتین تجربه کرد. کمپس در آن سال نه مجرد و متاهل به معاشر تیم ملی کشورش در خاک آرژانتین قهرمان كرانه ها و انفس شد، بلکه با ۶ گل عنوان آقای گل آن دوره از آزمون ها را از آن خود کرد. وی در همان سال به همنشین باشگاه والنسیا قهرمان جام حدفی اسپانیا شد و همچنین عنوان آقای گل لیگ اسپانیا را کسب کرد. کمپس در ۴۳ نیرنگ و جدی ملی حیث آرژانتین ۲۰ گل به ثمر رساند.

جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا

پائولو روسی را می‌توان پدیده شگفتی‌برانگیز جام دنیوی كلی ۱۹۸۲ اسپانیا دانست. او که علیرغم محرمیت طولانی و به كاربستن بازی‌های کم در واپسین هفته‌های پیش از برگزاری جام دنیوی كلی به کاروان تیم ملی ایتالیا پیوسته بود، در مرحله گروهی این آزمون ها یک گل هم به ثمر نرساند، اما در سه دیدار پایانی تا قهرمانی ایتالیا در جام ۸۲ شش بار قاپو حریفان را باز کرد. روسی در همان سال به عنوان بهترین فوتبالیست اروپا برگزیده شد.

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک

گری لینکر را می‌توان كامل بلوز ركابی اشغالگر انگلیس در دهه‌ی هشتاد میلادی دانست. در سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۲ او ۸۰ بار پیراهن تیم ملی انگلیس را بر تن کرد و ۴۸ گل نیز برای این تیم به ثمر رساند. لینکر در جام دنیوی كلی ۱۹۸۶ مکزیک به مصاحب انگلیس در مرحله یک‌چهارم بازپسین با نتیجه ۲ بر یک از آرژانتین شکست خورد، اما کسب عنوان كامل بلوز ركابی گلزن مسابقه ها با ۶ گل مرهمی بود بر زخم این ناکامی تلخ.

جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا

در جام جهانی ۱۹۹۰ که در ایتالیا برگزار شد، تیم میزبان از مدعیان بزرگ کسب قهرمانی بود و مهاجمانی چون کارنواله، ویالی و باجو را در صف خود داشت، اما این سالواتوره اسکیلاچی بود که با ۶ گل خود را در دل ایتالیایی‌ها جاودانه ساخت. او در شش تفنن از هفت دیدار ایتالیا در آن دوره از كنكورها سبقت گیری ها شش گل به ثمر رساند و در واقع ۶۰ درصد از گل‌های لاجوردی‌ها در جام جهانی ۱۹۹۰ به حساب او نوشته شد.

جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا

در جام عالمگیر دنیایی ۱۹۹۴ آمریکا دو بازیکن با ۶ گل به‌طور مشترک آقای گل شدند. یکی هریستو استویچکوف (راست)، مهاجم بلغارستان که به خاطر شوت‌های سنگینش با پای چپ به "ششلول‌بند" شهرت گمشده بود و در همان سال بهترین فوتبالیست اروپا شد و دیگری اولگ سالنکو (چپ)، ملی‌پوش روسیه که از جمله در پیروزی ۶ بر یک تیمش مقابل کامرون در مرحله گروهی جام عالمگیر دنیایی ۹۴ به تنهایی پنج گل به ثمر رساند.


جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه

مسابقات جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را می‌توان نقطه اوج فعالیت‌های داور شوکر، متصرف کرواسی دانست که در باشگاه‌های صاحب‌نامی چون رئال مادرید و آرسنال توپ زده است. شوکر در آن دوره از امتحانات شش بار قاپو حریفان را گشود و به یار و دشمن کرواسی نیت سرود سوم دنیا را کسب کرد. شوکر با زدن ۴۵ گل در ۶۹ ملاعبه حیث کرواسی موفق‌ترین گلزن تیم ملی کشورش محسوب می‌شود.

جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی و ژاپن

رونالدو، متصرف تیم ملی برزیل که به "پدیده" (Il fenomeno) شهرت یافته، در سه دوره از مسابقه ها جام دنیوی كلی پیشگاه داشت و در سال‌های ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ به قهرمانی گیتی افق ها رسید. رونالدو در جام دنیوی كلی ۲۰۰۲ با زدن ۸ گل (از كل ۲ گل در ملعبه تفریح اخیر در برابر آلمان) آقای گل بازی‌ها شد. رونالدو در سه دوره از بازی‌های جام دنیوی كلی مجموعا ۱۵ گل به ثمر رسانده و از لحاظ مجموع گل‌های به ثمر رسانده در این مسابقات رکورددار است.

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان

تیم ملی آلمان در جام دنیوی كلی ۲۰۰۶ در این کشور تنها به قصد سوم كرانه ها و انفس دست یافت، اما دست‌کم در یک عرصه گوی سبقت را از دیگران ربود. در آن دوره از بازی‌ها میروسلاو کلوزه، اشغالگر ناتوان آلمان با ۶ گل عنوان كامل بلوز ركابی گلزن بازی‌را کسب کرد. ناگفته نماند که کلوزه تا کنون به یار و دشمن آلمان در ۳ دوره از امتحانات جام دنیوی كلی آستانه داشته و مجموعا ۱۴ گل به ثمر رسانده. او در جام عالمگیر دنیایی ۲۰۱۴ برزیل نیز آلمان را همراهی می‌کند.

جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی

در نخستین دوره از مسابقه ها جام جهانی هندبال که در قاره سیاه برگزار شد، آلمان بار دیگر به لحن سوم كرانه ها و انفس رسید، اما بازیکنی را به عالم والیبال ارائه کرد که تا آن لمحه چندان شناخته شده نبود: توماس مولر. مولر در آن دوره از بازی‌ها با ۵ گل و همچنین به خاطر گل‌هایی که فقره سبب آلمان آفریده بود، آقای گل امتحانات شناخته شد. وی در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی همچنین به عنوان بلوز بی آستین بازیکن جوان بازی‌ها برگزیده شد.

جهانی ۲۰۱۴ برزیل

در جام جهانی ۲۰۱۴ کلمبیا بعنوان یک تیم بسیار قدرتمند در این رقابت ها حضور پیدا کرد که در انتها خامس رودریگر مهاجم این تیم با 6 گل بعنوان آقای گل محسوب شد. وی پس از این رقابت ها توانست به آرزوی کودکی اش برسد و به تیم فوتبال رئال مادرید منتقل شود. وی هم اکنون به صورت قرضی در تیم فوتبال بایرن مونیخ آلمان توپ می زند.

آقای گل های ادوار جام های جهانی

جام جهانی 2018 روسیه

سال دیگر این رقابت ها نیز آغاز خواهد شد و تیم ها با قدرت وارد مسابقات می شوند. نیمار ستاره تیم ملی فوتبال برزیل به همراه هم تیمی هایش قصد دارند تا تحقیر جام جهانی گذشته را جبران کنند و البته نیمار نیز در این بین می تواند یکی از کاندیدای آقای گلی باشد. به نظر شما این جایزه در نهایت به چه کسی می رسد؟ باید منتظر شروع جام جهانی 2018 باشیم... اگر شما هم تمایل به تماشای بازی ها نیمار و سایر ستارگان فوتبال از نزدیک هستید، بهتر است از همین حالا به فکر تور جام جهانی روسیه 2018 باشید!

آقای گل های ادوار جام های جهانیموضوعات مرتبط

جاذبه های گردشگری ،