تبلیغات
گردشگری و توریسم - کشور قزاقستان
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

کشور قزاقستان

خیلی از ایرانیان در فصل بهار به مسافرت های خارج از کشور علاقه دارند. یکی از مناسب ترین مقاصد گردگشری برای ایرانی ها آلماتی قزاقستان است. این هفته، مشیت گرفته ایم «آلماتی» را به عنوان مقصدی ناشناخته به شمایی که قصد سفر کرده‌اید،معرفی کنیم، چون این شهر نه تنها دارای جاذبه‌های تاریخی قابل توجهی است، بلکه در این فصل طبیعت و هوای پاک آن می‌تواند آرامشی غیرقابل تصور برای شما به رهاورد آورد.در این بخش گردشگری و تورسیم قصد داریم تا شما را با کشور قزاقستان آشنا کنیم.

قزاقستان

قزاقستان از شمال با روسیه، از شرق با چین، در جنوب شرقی با قرقیزستان، در نواحی پهلوها با ازبکستان و در كنارها و شمال غربی باترکمنستان همسایه است. سواحل شمال شرقی دریای خزر در خاک این کشور اسكان دارد.قزاقستان متشکل است از تختال کم ارتفاع (استپ) وسیعی در وسط آسیای میانه . در غرب جلگه های مجاور دریای خزرتا کمتر از سطح دریا ارتفاع دارد . ارتفاعات شامل طول موج هر یك از بلندگوهای سیستم صوتیتصویری تپه هایی در شمال وسلسله کوهستانی شامل تین شان در نیمروز جهات و شرق است .قزاقستان

قزاقستان از عرضه کنندگان عمده ی امرار غذایی و نفقه خام برای صنایع بعدی جمهوریهای شوروی سابق ، به ویژه روسیه است . انتقال به اقتصاد رسته هنوز آنچنان که باید شروع نشده است . قریب به نیمی از نیروی کار در بخش کشاورزی اشتغال دارند . مزارع مسن تر و كهتر اشتراکی بر بروی استپهای شمال ، یک سوم برداشت غلات شوروی سابق را تأمین می کردند . اقتصاد این کشور تا حد زیادی به بخش کشاورزی متکی است. قزاقستان بیشترین تولید ناخالص داخلی و درآمد سرانه را در میان جمهوریهای تازه استقلال یافته دارد و نیز از اعضای مهم سازمان همکاری شانگهای است. و دنیا اولی جنبه های این بخش شامل پرورش گوسفند , خوراک دام , میوه , سبزی و برنج است .

قزاقستان

تخمین زده می شود که قزاقستان افندی عقبی منابع بزرگ در اورانیوم، کروم، روی و سرب و سومین در منگنز، چهارمین در مس و در مورد زغال سنگ، آهن و طلا نیز در بین ۱۰ کشور اول آفاق ثبوت می گیرد. و همچنین یازدهمین ماخذ بزرگ هم در نفت و هم در گاز طبیعی را در اصالت دارد.

مناطق دیدنی کشور قزاقستان

کلیسای جامع آلماتی

کاخ صلح و آشتی

مرکز سرگرمی شاطیرخان