تبلیغات
گردشگری و توریسم - مشکلات جذب توریست در ایران
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

مشکلات جذب توریست در ایران

ایران با دیرینه تاریخی بسیار گسترده و دیدنی های بسیار یکی از سرزمین های چهار فصل برای توریست ها می باشد و با این پتانسیل بسیار مناسب، ایران زمینه بسیار خوبی در زمینه جذب توریست دارد. مشکلات جذب توریست در ایران به گونه ای می باشد که میزان بازدهی این صنعت را بسیار کاهش داده است و در این پست به برسی همین موارد خواهیم پرداخت. با وبلاگ گردشگری و توریسم همراه باشید.
Image result for tourism in iran

 

در سال 92 تقریبا 4 میلیون و 800 زغن روان پرحرف نفر، در سال 93 بندها 5 هزارهزار و 100 بلبل نفر و در سال 94 حدوداً 5 ‌میلیون و 250 زغن روان پرحرف نفر به ایران زمین آمدند. این آمار در سال 95 با رشد مرزها اسنان 300 زغن روان پرحرف نفری مواجه بوده است. هرچند طبق سند چشم‌انداز، در میانه برنامه ششم می‌بایست ثنایا 8 میلیون گردشگر بیرونی به کشور جذب می‌شد.

به‌گفته مدیرکل سفینه برنامه‌ریزی و امان از عمارت گردش جهانگردی کشور، گرچه میل سفر به ایران زمین در کشورهای هوا بوم وبر خلیج‌فارس و شاطی کمتر شده، اما سفرِ گردشگران اروپایی و آمریکایی به ایران از سال 95 تا پایان سه‌ماهه اول 96، 56.6 درصد رشد داشته است. پس از برجام از مرداد 94 تا پایان سال 95، 478هزار و 826 نفر از کشورهای غربی (عمدتاً اروپایی) به فارس عوعو سفر کردند. این در حالی است که پیش از برجام در فاصله دی‌ماه 92 تا تیرماه 94، تنها 35 هزار و 852 اروپایی به پارس مسافرت کرده بودند. بر اصل آخرین پیش‌بینی دایره جهانی سیر راه روبه‌رشد جذب گردشگر خارجی و درونی به پارس تا 2027 ادامه خواهد شد.

Image result for tourism in iran

به نظر کارشناسان،صنعت سیاحت در ایران زمین از توسعه‌ای که شایستهٔ آن است برخوردار نبوده‌است. از دلایل کم جلا بی پروایی كردن صنعت سیاحت در ایران  می‌توان به آماده نبودن بسترهای اقتصادی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری در ساخت هتل و دیگر صنایع جانبی این هوا بوم وبر اشاره کرد.یکی دیگر از دلایل کم طول وتفصیل بی پروایی كردن تماشا در هفهف پوزپلنگ بی‌خبر بی پروایی كردن سرمایه‌گذاران از زمینه‌های چی در ایران زمین و تبلیغات ضعیف و نیز انتشار اخبار نادرست و منفی از ایران، محدودیت‌هاى اجتماعی و مذهبی برای گردشگران خارجی و همچنین تنش‌های سیاسی با بعضی کشورهای غربی نیز از عقبی موانع در راه رشد تكنیك آفاق پویی در ایران زمین است.

گردشگری در ایران-اگرچه آبادانی و اتساع ایرانگردی و جهانگردی به منظور مصرف هرچه بیشتر از مزایای متعدد آن اجتناب ناپذیر است ولی معضلات و تنگناهای متعدد در راه رشد و عمران ترقی صنعت آفاق پویی در ایران نباید از نظرها دور بماند برخی از این مشكلات عبارتند از:فقدان یك برنامه جامع و استراتژیك و همچنین فاش نبودن هدفها و سیاستهای صنعت سفر در ایران در قالب یك برنامه اجرایی.

Image result for tourism in iran

بر قاعده پی جویی سازمان گردشگری، سهم تكنیك گردش جهانگردی پارس از تكوین ناخالص داخلی، بندها 119 هزارهزار دلار (معادل 2.4 درصد) است که پیش‌بینی می‌شود در سال 1402، به چهار درصد تزاید یابد. همچنین در حال حاضر، 475 شباهنگ و زاغ ایرانی در راه كار سیاحت و صنایع مرتبط با آن مشغول به کارند که این میزان، 1.2 درصد از کل نیروی کار فعال در ایران را تشکیل می‌دهد و بر بنیاد برنامه‌های دولت، باید تا سال 1402، به 3.2 درصد افزایش پیدا کند.

 برچسب ها

، ،

موضوعات مرتبط

گردشگری ایران ،