• گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

اطلاعاتی درباره بلیط های هواپیما

امروز برای خرید و رزرو بلیط هواپیما، دیگر مسافران نیازی به ایستادن و منتظر ماندن در صف ها و آژانس های شوغ هواپیمایی ندارند. و فقط کافیست از وب سایت های فروش بلیت هواپیما مانند سایت سفرمی، بازدید کنند تا بتوانند سفر خود را آن طور که علاقه دارند شکل بدهند و برنامه سفر خود را منظم کنند.

پرواز چارتری چیست؟

یکی از مهم ترین اتفاقات و دغدغه های هر مسافری خرید و رزرو بلیط هواپیماست.کاری که گاهی باعث می شود سافران پیج و سردرگم بمانند. شاید شما هم از آن دسته افراد باشید که در یک مسیری خاصی و در دوره‌های متناوبی، پروازهای ثابتی دارید.

مثلا هر هفته باید 8 نفر از کارکنان شرکت یا سازمان‌تان را به شیراز بفرستید یا این که برای مثال یک مجری تور هستید و می‌خواهید که تعداد صندلی مشخصی را از یک تعداد پرواز مشخص، از آن خود کنید.

بلیط مسافرت های هوایی

انواع بلیط هواپیما:

بلیط های هواپیما با توجه به زمان تحویل، روش رزرو و نوع انصراف از آن، دسته بندی میشوند و یکی از این دسته بندی ها، بلیط هواپیمایی چارتر میباشد.

مزیت اصلی این نوع بلیط هواپیما، تخفیف مناسبی‌ست که از شرکت هواپیمایی نصیبتان می‌شود.

از یک طرف نیز، با بلیط معمولی ممکن است پیش بیاید که پرواز مدنظر شما در آن روز و به آن مقصد، موجود نباشد (تمام شده باشد) ولی اگر آن مسیر را در زمان‌های مدنظرتان چارتر کنید، دیگر خیالتان راحت خواهد بود که هر موقع بخواهید، آن پروازها را خواهید داشت.


تفاوت پرواز چارتری و سیستمی

تفاوت‌های اصلی بلیط چارتری و بلیط سیستمی، در این موارد است:

· هزینه تمام شده بلیط چارتری کمتر خواهد بود.

· با چارتر کردن پرواز دیگر نگران تمام شدن بلیط‌های پرواز مورد نظرتان در زمان‌های مختلف نخواهید بود.

· امکان لغو قرارداد در بلیط چارتری وجود ندارد و در هر صورت همه هزینه دریافت خواهد شد.

· در صورتی که بلیط سیستمی هواپیما دارید و می‌خواهید پروازتان را لغو کنید، بخشی از هزینه بلیط به عنوان جریمه از مبلغ کل بلیط کم، مابقی آن به مسافر بازگردانده می‌شود.


انواع کلاس‌های بلیط هواپیما را ذکر کنید:

باتوجه به امکاناتی که در قبال مسافران در هواپیما قرار میگیرد، بلیط های هواپیما به 3 دسته اصلی یا کلاس تقسیم میشوند:

  • کلاس فرست کلاس (First Class): فوق‌العاده لوکس و راحت و از همه گرانتر است.
  • کلاس تجاری (Business Class): مناسب برای مسافران تجاری، کیفیت خیلی خوب.
  • کلاس اقتصادی (Economic Class): کیفیت متوسط، مناسب برای عموم مسافران.

سفر با این وسیله نقلیه هوایی اگرچه هزینه بر است اما صرفه جویی در وقت شما را به همراه دارد  و به شما این امکان را می دهد در فضایی متفاوت و با زمان کمتر به مقصد برسید.هرچند که در مدت زمان کوتاهی قیمت بلیط هواپیما با افزایش چشمگیری روبرو شد اما پروازهای داخلی همچنان با استقبال خوب مسافران مواجه است.
در حال حاضر ارزان ترین نرخ مسافرت هوایی در ایران مربوط می گردد به سفر شیراز به لارستان که قیمت آن تنها ۹۵ هزار تومان است.
 
رکورد گران ترین بلیط نیز از آن پرواز مشهد کیش با قیمت ۲۰۵ هزار تومان است.