تبلیغات
گردشگری و توریسم - اخبار درباره بلیط هواپیما
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

اخبار درباره بلیط هواپیما

شاید یکی از پرتلاطم ترین بازارهای ایران، بازار خرید و فروش و قیمت بلیط های هواپیمایی باشد. قیمت ها همواره درحال تغییر می باشند که از ظرفی فرصت و از طرف دیگر برای مسافران تهدید به حساب می آید. از طرفی این تلاطم میتواند مسافران را به انتخابی نادرست درباره بلیطشان سوق دهد و قیمتی گران تر پرداخت کنند. و یا می توانند از این موقعیت بهترین استفاده را ببرند و ارزان ترین بلیط را تهیه کنند.

بلیط مسافرت های هوایی


یکی زمان های پیک مسافرتی، زمان عید و مسافرت های عید است که در آن، قیمت بلیط ها با افزایش همراه می باشد.

کمبود صندلی در ناوگان هوایی از موضوعاتی است که در دو سال اخیر به اوج خود رسیده زیرا اغلب هواپیماها به دلیل نبود قطعه زمین گیر شده اند بنابراین شرکت های هواپیمایی نمی‌توانند در زمان های پیک سفر پاسخگویی مناسبی را به تمامی مسافران داشته باشند.

در این میان، برخی از دفاتر فروش بلیت و آژانس های مسافرتی در زمان های اوج تقاضا از این فرصت استفاده کرده و بلیت را گران به دست مسافران می رسانند و از آنجاییکه انحصار فروش یک صندلی را در اختیار گرفته اند، مسافران هم در زمان هایی مجبور به پرداخت ارقامی بالاتر از نرخ واقعی بلیت می شوند.

هرچند که سازمان هواپیمایی کشوری سقف قیمت برای بلیت هواپیما پیش از نوروز تعیین کرد اما بازهم برخی از آژانس ها که حتی مجوز فروش بلیت هواپیما را از سازمان هواپیمایی کشوری ندارند، با قیمت‌های بالاتر از سقف تعیین شده، بلیت ها را فروختند.

اما این روند با پایان تعطیلات سال نو تغییر می‌کند بطوریکه با کاهش شدید تقاضا در بخش هوایی صندلی‌های خالی افزایش پیدا می‌کند به همین دلیل آژانس‌های فروش بلیت مجبورند با قیمت‌های کمتری بلیت‌ها را به فروش برسانند تا حداقل هواپیما با صندلی‌های خالی پرواز نکند که اغلب هم با مشارکت با سایت های اینترنتی بلیت ها را در فضای مجازی هم عرضه می کنند که البته این سایت ها از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوزی برای فروش بلیت ندارند.