تبلیغات
گردشگری و توریسم - 3 جاذبه گردشگری مهم چین
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

3 جاذبه گردشگری مهم چین

چین یکی از کهن ترین سرزمین های قاره آسیا می باشد. به همین جهت دارای ثار تاریخی بی شماری همچون دیوار چین می باشد که گردشگران از سراسر دنیا برای تماشای آثار حیرت انگیز این سرزمین تاریخی به آنجا سفر می کنند. در مقاله امروز قصد معرفی 3 جاذبه گردشگری مهم و پر بازدید چین را داریم.

کاخ تابستانی در پکن


1- معبد آسمانی چین

معبد آسمان (Temple Of Heaven) یکی از معابد چوبی و عظیم ترین معابد چین است که برای نخستین بار در شهر پکن ساخته شد که مراس های بخصوصی در این معبد اجرا می شد .این معبد در سال ۱۴۲۰ در شهر پکن ساخته شد که مردم کشور چین اعتقاد دارند قربانگاه کشور چین است که در جنوب شهر ممنوعه پکن ساخته شده است و مساحت آن ۴ برابر شهر ممنوعه است و یونسکو در سال ۱۹۹۸، معبد آسمان را با شماره ۸۸۱ در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند.

معبد آسمانی چین

در محوطه معبد آسمانی حدود ۱۰۰۰۰۰ درخت قرار دارد که معبد وسط این درختان واقع شده است و درون این معبد ساختمان های زیادی وجود دارد که سالن چی نیان با ارتفاع آن ۳۸ متر و قطر آن ۳۲ متر با شکوه‌ترین ساختمان معبد آسمان است که پادشاهان هر سال در این سالن مراسم برکت محصولات فراوان را برگزار می‌کردند و امپراطور چین ۳ بار در سال در اولین روز بهار، در طولانی‌ترین شب سال و روز تولدش برای نیایش و درخواست برکت کشاورزی به این معبد می‌آمده و دعا می‌کرده است.

2- کاخ تابستانی در پکن

یکی از مکان های دیدنی شهر پکن که در ۱۵ کیلومتری و شمال غربی حومه شهر پکن واقع شده است، کاخ تابستانی پکن (Beijing Summer Palace) می باشد. این کاخ در سال ۱۷۵۰ میلادی ساخته شد و مساحت این کاخ بالغ بر ۱۲۹۰۰۰۰۰ متر مربع می باشد که دارای بیش از ۳۰۰۰ تپه، چندین کاخ و باغ‌های زیبا و حیرت انگیز می باشد. درون این کاخ ساختمان های زیادی ساخته شده است که بنای نخستین این باغ که در ابتدا Qinqyiyuan نام داشت، در سال ۱۷۵۰ آغاز گردید و در سال ۱۷۶۴ به اتمام رسید.

کاخ تابستانی پکن یا همان باغ سلطنتی در قرن 19 میلادی در هجوم نیروهای خارجی از جمله انگلیسی ها و فرانسوی ها تخریب شد. بخش هایی از این کاخ در این هجوم آتش گرفت اما در سال ۱۸۸۸ میلادی امپراتریس دواگر سیکسی از محل بودجه نیروی دریایی چین به بازسازی مجدد این مجموعه اقدام نمود و در دسامبر سال ۱۹۹۸، یونسکو کاخ تابستانی پکن را در فهرست میراث جهانی ثبت کرد و امروزه این مجموعه قصر تابستانی پکن با بیش از سه هزار کاخ کوچک و بزرگ پل و تالار و بسیاری چیزهای دیگر ساخته شده است.

کاخ تابستانی در پکن

همچنین کاخ تابستانی متشکل از ۲۰ حیاط، ۳۵۵۵ سازه باستانی، قایق سنگی، خیابان سوژو و باغ Harmonious Interests می باشد.

3- معبد لاما پکن

معبد لاما (Lama Temple) از معروفترین معابد شهر پکن می باشد که در سال ۱۶۹۴ و با مساحت ۶۶٫۴۰۰ مترمربع به عنوان محل استراحت و زندگی سومین پادشاه سلسله کینگ بنا شد و در سال ۱۷۴۴ از کاخ یونگه به معبد لاما تغییر نام پیدا کرد.

معبد لاما پکن

این معبد با کاشی های لعاب دار زرد رنگ و سقفی قرمز رنگ با کاشیهای نفیس تزیین شده و شامل یک مجسمه بلند ۲۶ متری مایتریا بودا می باشد که با یک قطعه از چوب صندل سفید حک شده است. معبد لاما پکن دارای ۵ سالن اصلی (سالن پادشاهان آسمانی ، سالن هماهنگی و صلح ، سالن برکات سرمدی ، سالن چرخ دراما ، سالن شادی بی نهایت) نیز می باشد که سالن اصلی آن در محور شمال به جنوب واقع شده است؛ علاوه بر سالن اصلی ،کلکسیونی از مجسمه های بوداهای تبتی برنزی در این معبد نگهداری می شود که بیشتر آنها از سلسله ی کینگ هستند. متأسفانه عکاسی در درون ساختمان معبد ممنوع اعلام شده است. گردشگران تور پکن می توانند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پکن به این معبد رفته و از زیبایی های آن لذت ببرند.