تبلیغات
گردشگری و توریسم - موزه ملی مالزی (National Museum)
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

موزه ملی مالزی (National Museum)

موزه ملی مالزی در کوالالامپور مالزی و در خیابان معروف Damansara واقع شده است. این موزه که به نوعی نشانگر تاریخ و فرهنگ مالزی است، در نزدیکی دریاچه باغ قرار گرفته و عنوان یکی از مهم ترین میراث تاریخی فرهنگی مالزی شناخته می شود. این موزه که در سال 1963 افتتاح شده  و به موزه نگارا نیز شناخته می شود، دارای ساختار عجیبی است که همین امر موجه شهرت بالای آن شده است.

موزه ملی مالزی


سالن اصلی موزه ملی طراحی بسیار زیبایی دارد. تزیینات بکار رفته در این سالن اولین چیزی است که توجه شما را به خودش جلب می کند. برای طراحی کف موزه از کاشی های آبی رنگ پاکستان استفاده شده و همچنین بر روی سقف نیز کنده کاری های حیرت انگیزی مشاهده می شود. بیشتر نمایشگاه های موقت در سالن اصلی این موزه برگزار می گردند.

موزه ملی مالزی

در طبقه همکف موزه ملی می توانید مراسم ازدواج، زندگی سنتی مالزی همچون ماهیگیری و حتی یکی از مراسم ختنه مالایی را ملاحظه کنید. در طبقه اول هم خانه سنتی "مالاکا بابا" با مبلمان فوق العاده چوب ماهون و نقره و زیور آلات طلا را خواهید دید. در بخش خارجی ساختمان موزه ملی نیز چند نمونه بسیار دیدنی از تاریخچه حمل و نقل در این کشور که شامل ارابه های قدیمی و اولین لوکوموتیو های ساخته دست بشر تا ماشین پروتون ساگا (نخستین خودروی ملی مالزی، ساخت سال ۱۹۸۵) می باشد، به چشم می خورد.

موزه ملی مالزی

متاسفانه شمار زیادی از مجموعه اصلی این موزه از آثار هنری در طی یک بمب گذاری مربوط به جنگ جهانی دوم با خاک یکسان شد، ولی این موزه هنوز همچنان یک نمایشگاه قوم نگاری و باستان شناسی مالزی محسوب می شود. این موزه امکانات مناسبی در اختیار گردشگران تور مالزی قرار می دهد که از جمله آنها می توان به پارکینگ، مغازه های کوچک و اتاق های مخصوص اجاره اشاره نمود.