تبلیغات
گردشگری و توریسم - پیست اسکی عجیب در دبی
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

پیست اسکی عجیب در دبی

اگر زمانی قصد سفر به دبی را داشتید، خصوصا حالا که چند ماه بیشتر به ایام نوروز باقی نمانده و بازار تورهای نوروز 96 دبی کم کم در حال  داغ شدن است، منتظر چیزهای عجیب و غریب هم باشید. وجود پیست اسکی آن هم در شهری که دمای هوای تابستان آن به 50 درجه هم می رسد، طبیعتا برای هر شنونده ای عجیب است. در سال 2005 میلادی بود که در مرکز خرید معروف مال مارات، این پیست اسکی با هزینه ای بالغ بر 272 میلیون دلار ساخته شد و توانست لقب اولین پیست اختصاصی خاورمیانه را هم به خود اختصاص دهد.

پیست اسکی دبی


مجید آل فاطیم نام شخصی است که مدیریت این مجموعه بی نظیر که حالا یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دبی است را در اختیار دارد. میزبانی یکی از مهم ترین سری مسابقات اسکی قهرمانی جهان از افتخارات این پیست اسکی می باشد. رقابتی که میان اسکی بازان ۱۴ کشور از جهان صورت پذیرفت.

از جاذبه های بسیار خاص و البته عجیب و تماشایی در این پیست می توان به ریزش برف مصنوعی در حدود ۳۰ تن در هر روز بر روی پیست اشاره کرد. دمای آن بین ۳ تا منفی ۳۰ درجه سانتی گراد است. همچنین اولین پارک برفی جهان نیز که حدود 30 هزار متر مربع وسعت دارد در این پیست واقع شده است. یکی دیگر از مزایای این پیست وجود یک مدرسه آموزش اسکی در پیست اسکی دبی برای افراد مبتدی است. نکته مهم دیگر اجاره دادن وسایل مورد نیاز برای اسکی و اسنوبورد در این پیست است که نگرانی حمل و نقل وسایل را برای گردشگران برطرف کرده است.

پیست اسکی دبی

ویژگی جالب دیگر در این پیست بزرگ ، وجود تله کابین ۴ گانه و یدک کش ها برای انتقال دادن اسکی بازان به بالای پیست می باشد. رستورانی هم به نام St. Moritz با سرو انواع غذا های خوشمزه عربی و بین المللی و همچنین رستوران Avalanche با سرو نوشیدنی های گوناگون و ساندویچ در اختیار گردشگران قرار دارند. شما حتی می توانید فقط برای تماشا به این پیست بروید.