تبلیغات
گردشگری و توریسم - مسجد جامع کوالالامپور
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

مسجد جامع کوالالامپور

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مالزی، مسجد جامع (Jamek Mosque Kuala Lumpur) در کوالالامپور، پایتخت این کشور است. در گذشته قبرستان مالایی ها محل بنای این مسجد معروف بوده که توسط هوبوک در سال 1907 میلادی ساخته شده است، اما 2 سال بعد به دستور سلطان سلانگور افتتاح گردید.

این مسجد نخستین مسجد بزرگ کوالالامپور تا قبل از زمانی که مسجد نگارا در سال ۱۹۶۵ در نزدیکی ایستگاه راه آهن ساخته شد، بود. سبک معماری این مسجد جامع دارای ویژگی‌هایی از سبک مغولی و مراکشی است، حتی نشانه‌هایی از طرح‌های اسپانیایی را نیز در آن می توان دید. در ورودی مسجد تعداد زیادی چترهای کوچک وجود دارد که همانند آنها در معماری اسلامی مغول در شمال کشور هند نیز مشاهده می شود.

مسجد جامع کوالالامپور

این مسجد قدیمی دارای دو مناره اصلی متشکل از رنگهای قرمز و سفید است که با ارتفاع ۲۶٫۸  متر و بشکل چتر به چشم می خورند. زیبایی مناره ها باعث تفاوت این مسجد از دیگر مساجد شهر است. گنبد مرکزی نیز ۲۱٫۳ متر ارتفاع دارد و بزرگترین گنبد این مسجد محسوب می شود. البته این گنبد یکبار در سال ۱۹۹۰ فروریخت که مجددا مورد بازسازی قرار گرفت.

مسجد جامع کوالالامپور

مردم بومی این مسجد را بعنوان مسجد جمعه می شناسند. این روزها مسجد جامع در روزهای جمعه پذیرای نمازگزارانی می باشد که برای برگزاری نماز جمعه به آن محل رجوع کرده و حتی خیابانهای اطراف را نیز پر می کنند.  همچنین بسیاری از وقایع تاریخی کشور مالزی در این مکان رخ داده است. بطور مثال در سال ۱۸۰۵ معدنچیان در این مکان تجهیزات و نیازهای خود را تامین می کردند و بعد به سمت جنگل، محلی که بدنبال کشف روی بوده اند، حرکت می کردند.

برای رفتن به این مسجد می توان از مترو استفاده کرد. اگر برای تعطیلات نوروز خود که زمان زیادی هم به آن باقی نمانده است، تور کوالالامپور نوروز 96 را انتخاب کرده اید، در هر نقطه از شهر که باشید می توانید به راحتی با مترو به این مکان بروید.

موضوعات مرتبط

جاهای دیدنی مالزی ،