تبلیغات
گردشگری و توریسم - راهنمای سفر به ویتنام
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

راهنمای سفر به ویتنام

اگر می خواهید یکی از کشورهای آسیایی را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب نمایید، کشور ویتنام با جاذبه های طبیعی چون خیلج هالونگ و آثار تاریخی زیبا مانند معبدهای مقدس می تواند گزینه مناسبی باشد. اسن کشور که در جنوب شرقی آسیا و شرق شبه جزیره هند واقع شده دارای آب و هوایی موسمی استوایی می باشد. در این بخش از سری مقالات گردشگری آسیای شرقی با مقاله راهنمای سفر به ویتنام در خدمت شما خواهیم بود.

در مورد زمان مناسب سفر به این کشور باید گفت که بسته به شهرهایی که قصد بازدید از آن ها را دارید، این زمان متفاوت است. برای مثال اگر به بخش شمالی کشور به شهرهایی چون ساپا می روید، ماه های اکتبر ، نوامبر و دسامبر بهترین زمان ها هستند.

راهنمای سفر به ویتنام


در زمینه هزینه های اقامت می توان گفت که اگر از هاستل استفاده می نمایید، هر شب اقامت در حدود 6 دلار و اگر اتاق خصوصی می خواهید 18 دلار برایتان هزینه خواهد داشت. برای صرف وعده های غذایی خود می توانید با پرداخت 2 تا 4 دلار به رستوران بروید و یا با پرداخت تنها 1 دلار از فروشگاه های خیابانی غذایی مانند Pho (سوپ نودل ویتنامی) را تهیه نمایید.

راهنمای سفر به ویتنام

برای رفت و آمد بهتر است از اتوبوس و یا قطار استفاده نمایید. برای مثال استفاده از اتوبوس در شهر هوچی مین 0.16 دلار و استفاده از قطار برای رفتن از دانانگ به هانوی 34 دلار باید هزینه نمود. در ادامه برخی از نکته ها که می تواند به شما در صرفه جویی هزینه های تور ویتنام کمک کند را بیان می نماییم:

  • خرید غذا از اغذیه فروشی های کنار خیابان که هم پختشان در جلوی چشمانتان صورت می گیرد و هم قیمتشان ارزان است. در ضمن غذاهای محلی خوشمزه ای چون نودل ویتنام، موز و نان محلی را تجربه خواهید نمود.
  • استفاده از اتوبوس و قطارهای آخر شب برای سفرهای طولانی گزینه دیگری در کم کردن هزینه ها است.
  • هرچند اتوبوس ها ارزان هستند اما برای استفاده از آن ها شما مجبور به پرداخت هزینه مخصوص گردشگران نیز هستید. پس می توانید از اتوبوس های مخصوص گردشگری استفاده نماید.
  • چانه زدن موقع خرید یکی از راه هایی است که امتحانش را نباید از دست داد.

راهنمای سفر به ویتنام

جاذبه های طبیعی و آثار تاریخی

پاگوداها

معبدهای پاگودا که تقریبا در بیشتر جاها می توان آن ها را یافت، ساختمان های چتری شکل چند طبقه هستند که برای رفتن به آن ها پله های مارپیچی در داخل طراحی شده اند. کنده کاری های پیچیده و زیبای آن ها چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید.

شهر هانوی

با قدم زدن در هانوی، پایتخت ویتنام، به خوبی می توان نفوذ غربی ها به خصوص فرانسوی ها را بر کشور مشاهده نمود. خیابان های باریک و باستانی ، معبدها ، گالری ها ، موزه های تاریخی و آرامگاه هوشی مین از مواردی هستند که بازدیدی خاطره انکیز را برایتان رقم خواهند زد.

راهنمای سفر به ویتنام

دلتای رود مکونگ

با استفاده از تورهای قایق سواری بر روی این دلتای 6 هزار کیلو متری و یا تورهای دوچرخه سواری در اطراف آن از این منطقه زیبا و رویایی دیدن نمایید. روستاهای هنری ، درختان مانگرو ، باغ ها و پاگوداها از مواردی است که در این سفر هیجان انگیز آن ها را مشاهده خواهید نمود.

پارک ملی Cuc Phuong

پارکی با وسعت 61 هزار کیلو متر در جنوب غربی هانوی که درختان متنوع و حیوانات کمیابی مانند پلنگ تیره را در خود جای داده است. شاید تور نوروز 96 یکی از بهترین زمان ها برای سفر به ویتانم و بازدید از این پارک ملی باشد.

خیلج هالونگ

خلیجی بسیار زیبا در استان کوانگ نن که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. برای بازدید از این خلیج 3 تا 5 روز زمان نیاز دارید. جزیره زیبای کات با یکی از 3 هزار جزیره ای است که در این خلیج وجود دارند و مقصد بیشتر گردشگران می باشد.


منبع: http://xn--ugbdbl62dd8r.mihanblog.comموضوعات مرتبط

گردشگری آسیای شرقی ،