تبلیغات
گردشگری و توریسم - معرفی غار كارائین آنتالیا (Karain Cave)
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

معرفی غار كارائین آنتالیا (Karain Cave)

غار كارائین (Karain Cave)  بقایای غار و یک سایت باستان شناسی پارینه سنگی واقع در روستای Yağca است. این روستا در 27 کیلومتری شمال غرب شهرستان آنتالیا در منطقه دریای مدیترانه می باشد. شواهدی از حضور انسان اولیه مربوط به سن پارینه سنگی ( 150،000-200،000 ) در غار کشف شده است. از جمله این مکشوفات یک قطعه از یک جمجمه نئاندرتال است. اشیاء تاریخی کشف شده از این مجموعه غار شامل ابزار شکار و زندگی، ساخته شده از عاج و سنگ، در موزه تاریخ تمدن آناتولی نگهداری می‌شوند.

غار کارائین یکی از بزرگترین غارهای ترکیه است که زمانی مسکونی بوده و امروزه منطقه‌ای حفاظت شده محسوب می‌گردد و از جاهای دیدنی آنتالیا می باشد. محل غار از نظر مخفی ماندن از دید دشمن نیز بسیار استراتژیک بوده و به همین دلیل مدت های مدیدی هیچکس متوجه وجود این غار نشده بود. این غار زیبا و جذاب رازهایی از زندگی هزاران ساله انسان را در دل خود نگهداری می کند.

غار كارائین
غار كارائین

ورودی غار کارائین با نور خورشید روشن می شود . بعد از ورود به غار  به ۳ تالار بهم پیوسته می رسید.  در كنار درب ورودی غار موزه ای كوچك قرار دارد که برخی از آثار باستانی كه قدمت آنها به ۱۶۰٫۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد وجود دارد که گردشگران تور آنتالیا می توانند از این آثار دیدن کنند.

به دلیل اینکه آنتالیا بطور کلی از شرایط آب و هوایی معتدلی برخوردار می باشد، دمای درون غار چندین اتاق در این غار دیده می شود که دیوارهایی با طرح های عجیب و غریب دارند. امروزه برای سهولت کار بازدیدکنندگان، چراغ های پر نوری در قسمت های مختلف غار کشیده شده تا عجایب زیبای این غار شگفت انگیز را بهتر ببینند. اینکار در عین جذابیت، محیط غار را اندکی رویایی و شبح وار ساخته است.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که دریاچه‌ای نیز در این منطقه که پوشیده از سنگ‌های تراورتن آهکی است، وجود داشته است. هنگام بازدید از غار چندین صومعه در نزدیکی محل این غار خواهید دید. این غار در لیست آزمایشی میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. ویرانه های شهر ترسوس با قرار گرفتن در بلندای یک فلات 1050 متری در ناحیه غربی کوهستان گوللوک از جمله نقاط دیدنی دیگر این غار می باشد. این غار از زیباترین جاهای دیدنی ترکیه است که می توانید در تور ترکیه نوروز 96 از آن بازدید نمایید.

غار كارائین
غار كارائین


برچسب ها

،