تبلیغات
گردشگری و توریسم - جاذبه های دیدنی شهر زیبای اصفهان
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

جاذبه های دیدنی شهر زیبای اصفهان

کشور ما ایران غنی از هرگونه جاذبه ی گردشگری می باشد که شما می توانید هر زمان که دوست داشتید و وقت شما برای سفر مناسب بود می توانید به شهری مانند اصفهان سفر نمایید و از جاذبه های گردشگری و توریستی این شر زیبای باستانی لذت ببرید برای همین خاطر قصد دارید که شما را با جاذبه های گردشگری اصفهان بیشتر آشنا نماییم.
جاذبه های گردشگری اصفهان

احتمالا از عصر ساسانیان كه سپاهیان (اسپهان) در دشت میوه دار و ب یبر كران ها شهر گرد آمدند به این‏ نام خوانده شده است. در سال 19 ه. ق. اصفهان بدون جنگ و خونریزی و با بستن یك صلحنامه به دست سپاهیان اسلام افتاد و جزیی از كشور وسیعی شد كه اسلام بر آن امیری می‏كرد. در دامان پایین سیصد ساله پس از آن، این شهر ندرتاً دست ‏به‏ دست می‏شد تا اینكه در قرن چهارم هجری، در هنگام باد آل ‏زیار و آل ‏بویه، به‏ نشانی تختگاه حال استفاده ایستادگی گرفت. در قرن پنجم، در حال سلجوقیان، پاتخت شاهنشاهی استبدادی و جمهوری منسوب به سلطنت وسیعی شد كه یك مرز آن رود سیحون و مرز دیگرش ساحل ها شرقی دریای مدیترانه بود.

نقش جهان، شکوه نصف جهان

کمتر فارسی و انیران بی پرده می شود که دست كم یک بار در طول زندگی‌اش میدان نقش‌جهان اصفهان را ندیده باشد؛ میدانی که هر طرفش را سیاحت کنی، زیباترین هاست؛ از معبد رهبر و شیخ لطف‌الله گرفته تا عالی‌قاپو و سردر قیصریه تا رستوران‌های زیبای نواحی میدان نقش‌جهان. به آن تزاید کنید مغازه‌ها و تیمچه مستور گرداگرد میدان را تا بتوانید یک روز فوق‌العاده را در پهنه نقش‌جهان بگذرانید.
این پهنه امام(ره) و بازارهای پیرامون به مورد بغاز برای خانمها که مشتاق سودا هستند می تواند یک آزادگی فوق العاده باشد هر چند که می تواند فقره سبب بزرگان که معمولاً از خرید فراری هستند یک قدرت و منفرداً با چون وچرا درك شود!موضوعات مرتبط

گردشگری ایران ،