تبلیغات
گردشگری و توریسم - چند جاذبه ی گردشگری شهر دبی
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

چند جاذبه ی گردشگری شهر دبی

دبی یکی از شهر های امارات می باشد که در چند سال اخیرپیشرفت بسیار زیای کرده است و از تمام منابع و دارایی خود برای پیشرفت شهر بهره گیری نموده است برای همین در این چند سال اخیر معماری نزدیک به معماری کشورهای پیشرفته پیدا کرده است. در ادامه در مورد چند جاذبه ی گردشگری شهر دبی بیشتر صحبت خواهیم کرد.
دبی

دبی

در ادامه به ده جاذبه گردشگری برتر دبی خواهیم پرداخت:

رستوران زیبای المنتها

شهر دبی دارای رستوران های شیکی و لوکسی می باشد یکی از این رستوران ها رستوران المنتها می باشد که در ارفاعی بالغ بر 200 متر از سطح زمین قرار دارد. این رستوران توسط پایه هایی که از هر طرف این رستوران را احاطه کرده اند استوار شده است و آسانسور زیبای شیشه ای که در این رستوران تعویه شده است جلوه ی خاصی را به این رستوران داده است.

سازه ها و برج های بلند دبی

یکی از دیگر دیدنی های دبی برج های قد کشیده ی دبی می باشد و به دلیل اینکه از نیرو های کار ارزان قیمت آسیایی استفاده کرده است، پیشرفت ساخت سازه های دبی از کشور های اروپایی هم بیشتر است. با تکیه بر این بلند اندیشی، دبی قصد سرمایه گذاری بر روی صعنت توریسم خود با توجه به برخورداری از نفت دارد و این خود یکی از مزیت های مهم سیاست مداران دبی می باشد.

فرودگاه دبی

استفاده از طراحی خاص و منحصر به فرد در ساخت این فرودگاه و موقعیت مناسب فرودگاه دبی باعث شده است که در این چند سال چندین جایزه برای طراحی و ساخت فرودگاه به خود اختصاص دهد. موقعیت این فرودگاه به گونه ای است که می تواند یک مرکز تجاری آزاد را برای خود تداعی کند.

فرودگاه دبی

فرودگاه دبی

فستیوال های خرید دبی

هرساله برای جذب مشتری بیشتر مراکز خرید دبی در ماه ژانویه فستیوال برگزار می کنند که فرصت بسیار مناسبی برای گردشگران دبی جهت تهیه سوغات، پوشاک و لوازم مورد نیازشان از این مراکز خرید است. این فستیوال در طی یک ماه انجام می گیرد و شامل اجرای موسیقی و رقص های محلی خاصی می باشد.

پارک آبی وایلد وادی

یکی از بی نظیر ترین جاذبه های دبی این پارک آبی می باشد که طراحی آن به گونه ای است که برای تمامی سنین مناسب می باشد و شما بدون اینکه هیچ آسیبی ببینید در یک سرسره با سرعت 80 کیلومتر در ساعت در آب می توانید حرکت کنید!

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی

خور دبی

این خور شهر دبی را بسیار زیبا کرده است و باعث شده است که اقتصاد دبی به طور چشمگیری رشد کند پهلو گیره لنج ها و کشتی های تجاری در کناره اسکه های خور و همچنین تونل آبی و احداث پل بر روی آب باعث شده است که خور دبی مرکز درامد باشد.

برج زیبای خلیفه

هنوز اطلاعات درستی در مورد ارتفاع دقیق این برج داده نشده است. این برج یکی از بلند ترین آسمان خراش های دنیا می باشد و سرمایه گذاران اماراتی باعث شدند که طول این برج از طول پیش بینی شده ی اولیه افزایش فوق العاده ای پیدا کند.

دبی مال

یکی از عظیم ترین پاساژهای این شهر، دبی مال می باشد که در مقابل درب ورودی این پاساژ فواره های زیادی وجود دارد که بصورت منظم حالت رقص را اجرا می کنند. در بخشی از این پاساژ آکواریم بسیار بزرگی ساخته شده است که دید بازدید کنندگان را به خود خیره می کند.

دبی مال

دبی مال

هتل رویایی برج العرب

یکی از هوشمندانه ترین معماری های شهر دبی هتل برج العرب می باشد که 7 طبقه آن به صورت اکواریوم در زیر هتل بناشده است. برای این هتل هزینه بسیار سنگینی تقبل شده است چیزی در حدود 1 میلیارد دلار که باز گفت می شود این هزینه بخش کوچکی از هزینه های صرف شده بابت این هتل می باشد.

تور های کویر گردی

برای کسانی که قصد اقامت کوتاهی را در این شهر دارند، تعدادی از سازمان ها تور هایی برای بازدید از طبیعت کویر شهر دبی تعویه نموده اند و این تور ها مخصوص کسانی است که برای دیدن شهر دبی دسترسی به وسایل نقلیه ندارند. گفتنی است این تور ها در شب نیز برگزار می شود و ایمنی شما کاملا تضمین شده است.

تور های کویر گردی

تور های کویر گردی

تور اتوبوس شگفت انگیز آبی

یکی از تور هایی که برای اولین بار در خاورمیانه در نظر گرفته شده است تور اتوبوس آبی است که ابتدا از خشکی شروع به حرکت می کند و بعد از آن وارد خور دبی می شود و تور آبی و خشکی را یک جا در این اتوبوس دارید. لازم بذکر است که تمامی امکانات رفاهی در این اتوبوس در نظر گرفته شده است.موضوعات مرتبط

جاهای دیدنی دبی ،