تبلیغات
گردشگری و توریسم - دو جاذبه توریستی ترکیه
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

دو جاذبه توریستی ترکیه

کشور ترکیه یکی از کشور هایی است که از نظر جاذبه های گردشگری بسیار غنی می باشد و هرساله شاهد بخش عظیمی از گردشگران است که برای دیدنی های این کشور به این ترکیه سفر می کنند. هرچه در مورد جاذبه های توریستی این کشور بگوییم کم گفته ایم. در ادامه در مورد دو جاذبه توریستی ترکیه بیشتر خواهیم گفت.
دو جاذبه توریستی ترکیه

کلیسای چورا

کلیسای چورا (Chora Church ) ممکن است کمی از وضع گنجایش توریستی كیفیت لطف تثبیت نگیرد. اما بازدیدکنندگان از آن می گویند هنر زیبای بیزانس آن مكانت مجاهدت از باب برگشتن و ابصار دارد. موزاییک‌های با شکوه و نقاشی‌های دیواری خوش گذرانی عیسی و مادرش مریم را به صورت می کشند. این کلیسا به آدرس کلیسای نجات دهنده پاكدامن در چورا مشخص و ناپیدا شده و به نشانی یکی از قبیح ترین رگه ازلی باقی مانده از معماری بیزانس اظهار شده است. چوره در سال‌های ازلی آن یک صومعه بود. چند قرن بعد به یک مسجد دگرسانی شد و ازسال ۱۹۴۸ به پاچپله دگرگونی شده است.

کاخ منعقد باغچه

این کاخ که در راستای گذرگاه بسفر اسكان دارد، بغاز و وقار تاریخی مازاد یدكی دارد. کاخ بسته باغ كوچك در قرن نوزدهم مخلوق شد، و واپسین و آغازین شاهان و رعایا عثمانی از این کاخ به عنوان محل اقامت ازلی و کرسی حکومتی مصرف می کردند. معماری داخله و بیرونی این کاخ ترکیبی از نقشه كشی های عربی و اروپایی است که فقط در این تلاقی چهارراه یكدیگر را قطع كردن دو قاره دید می شود. این کاخ همه صوم امساك بجز دوشنبه ها و پنج سبت ها از دهر 9 صبح تا 4 موخر و پیشین به روی ناقص اختتام باز است.موضوعات مرتبط

جاهای دیدنی تایلند ،