تبلیغات
گردشگری و توریسم - شهر زیبای اوزاکا
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

شهر زیبای اوزاکا

چین یکی از زیباترین کشورهای ذنیا می باشد که دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد که تمام مردم جهان را مجذوب خود کرده است. این کشور به دلیل صنعت و اقتصاد شکوفای خود شاهد بخش عظیمی از توریست ها و گردشگران می باشد که هر به این کشور زیبا سفر می کنند. در ادامه قصد داریم که شما را با یکی از شهر های زیبای این کشور پیشرفته آشنا کنیم.

ژاپن کشور زیبایی هاست؛ کشور چشم بادامی های شرق آسیا با تاریخی دیرینه که شاید آخرین اتفاق مهم این کشور در سطح جهانی شرکت در جنگ جهانی دوم بود که البته شکستی سخت و هزینه جبران ناپذیری را برای این کشور به همراه داشت.

اما ژاپن و مردمانش از آن دسته ای نیستند که به این سادگی ها تسلیم شوند و حالا امروز در سال 2017 حرف های زیادی برای گفتن در جهان دارند. شهرهای مختلف این کشور هر ساله میزبان گردشگران بی شماری از سراسر جهان هستند که این موضوع در سالیان اخیر خود باعث تقویت صنعت توریسم در این کشور شده است.

اوزاکا

اوزاکا

توکیو بدون شک معروف ترین شهر و پایتخت ژاپن است که در زمره پنج شهر مدرن دنیا قرار دارد. اما شهر معروف دیگر ژاپن اوزاکا یا همان اوساکا نام دارد که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید؛ لذا در این مقاله قصد داریم اوزاکا، شهر تماشایی ژاپن را به شما معرفی کنیم.


اوزاکا یکی از مهمترین شهرهای بندری ژاپن است که در خلیج اوزاکا واقع شده و نزدیک به کیوتو است. این شهر بعد از توکیو، پایتخت ژاپن همراه با دو شهر دیگر این کشور از بزرگ ترین شهرهای ژاپن به شمار می رود. بعلاوه این شهر را به سبب وجود کارخانه های متعدد در آن نظیر کارخانه ماشین آلات، تجهیزات الکترونیکی، سیمان و استیل باید یک شهر صنعتی و البته با ارزش به لحاظ اقتصادی دانست.

احتمالا با تئاتر عروسکی ژاپن آشنا هستید، تئاتری قدیمی که حتی هنوز هم در بین مردم این کشور از محبوبیت خاصی برخوردار است؛ اوزاکا در حقیقت مهد این نوع تئاتر است که اصطلاحا با آن بونراکو نیز می گویند. در اوزاکا می توان چند دانشگاه برتر زاپن را هم ملاحظه کرد که یکی از معروف ترین آنها دانشگاه کانزای است.

بونراکو

بونراکو

بعلاوه وجود دو فرودگاه در این شهر باعث شده که گردشگران داخلی و خارجی این کشور مشکلی برای سفر به اوزاکا نداشته باشند؛ فرودگاه بین المللی کانزای یکی از این فرودگاه هاست و چیزی که باعث متمایز شدن این فرودگاه از تمامی فرودگاه های ژاپن شده است، واقع شد آن در خلیج اوزاکاست!

 فرودگاه بین المللی کانزای

فرودگاه بین المللی کانزای

در سال 1889 میلادی اوزاکا برای نخستین بار به شهر تبدیل شد و آن زمان بعنوان یکی از شکوفاترین و اقتصادی ترین شهرهای ژاپن بشمار می رفت که البته بدلیل زلزله سال 1891 تعداد زیادی از ساکنان این شهر جان باختند و ویرانی های زیادی بر جای ماند. این شهر دوباره بازسازی شد اما 18 سال بعد اتاق ناگوار دیگری در اوزاکا افتاد و این بار طعمه حریق شد!

زلزله اوزاکا

زلزله اوزاکا

همانطور که می دانید کشورهای شرق آسیا که در جوار اقیانوس آرام هستند همواره در معرض زلزله و سیل قرار داشته و دارند؛ اوزاکا نیز که از شهرهای بندری ژاپن محسوب می شود همیشه در خطر ژمین لرزه، سیل و طوفان بوده است و از این جهت یکی از ریسک پذیرترین شهرهای این کشور برای زندگی می باشد.

اوزاکا همانطور که گفتیم از اقتصادی ترین و صنعتی ترین شهرهای ژاپن است که در آن کارخانه ها، برج ها و شرکت های بزرگی وجود دارد. یکی از معروف ترین برج های تجاری ژاپن نیز در اوزاکا قرار دارد که جالب ترین مسئله درباره آن عبور کردن یکی از بزرگراه های این شهر درست از وسط آن است که حالا نه تنها منظره ای جالب را بوجود آورده بلکه می توان آن را یکی از جاذبه های گردشگری این شهر قلمداد کرد.

برج جالب ژاپن

برج جالب ژاپن

از جاذبه های گردشگری ژاپن و البته اوزاکا می توان به قلعه اوزاکا اشاره کرد در مدت تنها 3 سال به دستور هیدهیوشی تویوتومی یکی از سیاستمداران مهم زاپن در سال 1586 میلادی بنا گردید. این لعه در طی تاریخی بر اثر جنگ ها و کشمکش های پی در پی دو یا سه بار ویران گردیده اما بدلیل اهمیت زیادی که برای سران ژاپنی داشته هر بار بهتر از بار نخست بازسازی شده است. در صورتی که قصد سفر به زاپن را دارید حتما از این قلعه هم دیدن کنید.

قلعه اوزاکا

قلعه اوزاکا

اگر اهل گردش و بازی و تفریح هستید می توانید در طی مدت اقامت خود در اوزاکا سری هم به شهربازی و چرخ‌وفلک معروف و مرتفع تمپوزان بزنید. شاید تعجب کنید اگر بشنوید همین چرخ‌وفلک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در سراسر قاره آسیاست! تماشای شهر با منظره ای زیبا و فراموش نشدنی خاطرات خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

اگر علاقه‌مند به هنر هستید، موزه هنرهای ملی اوزاکا می تواند محیط جالب و سرگرم کننده ای برای شما باشد. در این موزه می توانید آثار بزرگترین هنرمندان جهان نظیر پیکاسو رو هم مشاهده کنید؛ بعلاوه آثار قدیمی هنرمندان چینی هم در این موزه وجود دارد که تماشای آنها نیز خالی از لطف نیست.

بد نیست بدانید که ورزش اول شهر اوزاکا بیس‌بال است و بعد از آن نیز فوتبال در این شهر از جایگاه ویژه ای برخوردار است. احتمالا حداقل یکبار نام تیم گامبا اوزاکا را شنیده اید که بازیکن سرشناس و کاپیتان تیم ملی فوتبال ژاپن در چند سال گذشته، یوشیهیتو اندو نیز در آن بازی می کند. پس اگر علاقه مند به ورزش هستید، استادیوم های بیس‌بال، فوتبال و البته والیبال انتظار شما را در این شهر می کشند.

تیم فوتبال گامبا اوزاکا

تیم فوتبال گامبا اوزاکا

در پایان توصیه می کنیم اگر قصد خرید در این شهر را دارید و می خواهید یادگاری یا سوغاتی خود از ژاپن را از فروشگاه های اوزاکا تهیه کنید، بهتر است سراغ فروشگاه های 100 ینی بروید؛ این فروشگاه ها با توجه به قیمت پایین اجناس خود از تنوع بی نظیری برخوردارند.موضوعات مرتبط

گردشگری آسیای شرقی ،