تبلیغات
گردشگری و توریسم - نمایشگاه اتومبیل موناکو
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

نمایشگاه اتومبیل موناکو

در صنعت گردشگری و توریسم یکی از بزرگترین سفرهایی که سالانه بسیاری از تجار و بازرگانان انجام می دهند در روز 14 آوریل برای نخستین بار نمایشگاه ابر خودرو ها در یک کشور کوچک اروپایی آغاز به کار کرد. تنها نمایشگاه اتومبیل موناکو در جهان که در آن بازدید کنندگان اجازه استفاده از خودرو ها و سوار شدن در آن ها را دارند ، در مارکیز موناکو برگزار شد. این رویداد تا روز 17 آوریل ادامه دارد. بیش از صد و شصت شرکت کننده در آن جا به رو نمایی از خودرو های خود می پردازند. این رویداد توسط 200 روزنامه نگار از بیش از 30 کشور جهان مورد پوشش دهی قرار گرفت.دیگر نمایشگاه معروف دنیا نمایشگاه گوانجو است.

نمایشگاه خودرو موناکو نمایشگاه خودرو موناکو[/caption]

در یک بخش ویژه از نمایشگاه از خودرو هایی که در فیلم های مشهور و به یاد ماندنی ساخته جیمز باند مورد استفاده قرار گرفته بودند ، در معرض عموم قرار گرفتند. این 5 خودرو با کاربرد های استثنایی و منحصر به فرد خود به شرح زیر می باشند : جاگوار C-X75 ، رنج روور اسپرت اس وی آر ، آستون مارتین دی بی فایو ، لند رووز بیگ فوت و آستون مارتین دی بی تن.

تخته های پروازی یک نفره که اخیرا طراحی و ساخت آن به پایان رسیده و از لحاظ کارائی و ایمنی آزمایش های لازم را با موفقیت گذرانده است ، از مواردی است که به نمایشگاه هیجان خاصی بخشیده است. اولین خودروی ساخته شده در جهان که فلز تیتانیوم در همه قسمت های آن به کار رفته است به نام Icona Vulcano در این نمایشگاه رو نمایی شد.

یکی دیگر از نکته های جالب نمایشگاه خودرو موناکو، رو نمایی از پر سرعت ترین خودروی کلاس شهری در دنیا ( البته از نوع قانونی ) به نام Donkervort D8 GTO است. Zenovo نیز با دو خودرو ST1 با قدرت 1104 اسب بخار که در عرض 3 ثانیه شتاب صفر تا صد را به خود می گیرد و حداکثر سرعت آن به سیصد و هفتاد و پنج کیلو متر در ساعت می رسد ، در این نمایشگاه حضور دارد.

نمایشگاه خودرو موناکو نمایشگاه خودرو موناکو[/caption]

در زمینه فرمول یک خودروی Corvette Z06 با قدرتی بالغ بر ششصد و پنجاه و نه اسب بخار به مردم عرضه شد. خودروی تبدیل شونده به قایق به نام Kormaran ، AeroMobil خودرویی که قابلیت تبدیل شونده به هواپیما را دارد ( این رخداد را بازدید کنندگان می توانند از نزدیک مشاهده نمایند ) و اولین تخته پروازی هیبریدی در دنیا با نام ProRace Jet Surf از بخش هایی از نمایشگاه هستند که توجه بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب نمودند.

پورشه آیکونیک Gemballa ، مدل جدید لکسوس RX 450h و اولین جت پک کاربردی جهان به نام Martin Jetpack از دیگر موارد ویژه ارائه شده در نمایشگاه ابر خودرو های جهان می باشند. این نمایشگاه همچنین یکی از مهم ترین نمایشگاه های فرانسه بشمار می رود.

برخی از انواع خودرو هایی که در این نمایشگاه می توان از نزدیک دید و حتی سوار آن ها شد :

لامبورگینی نزا ، گنیخ زگ ، آسکاری سویچ ریوال ، کنیخ زنگ کوانت ، مرسدس بنز ضد گلوله کلاس B.

فروش یک دستگاه کبرا به قیمتی بالغ بر 2 میلیون دلار و اختصاص درآمد حاصل از آن به کار های خیریه از مهم ترین رویداد های اتفاق افتاده در نمایشگاه بود.موضوعات مرتبط

گردشگری آسیای شرقی ،