تبلیغات
گردشگری و توریسم - شهر ساحلی حیدر آباد
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

شهر ساحلی حیدر آباد

سفر یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توان انجام داد ، بسیاری از کشورها بر روی این بخش سرمایه گذاری بسیار خوبی را انجام داده و سعی دارند تا از این طریق سرمایه های خارجی را وارد کشور خود کنند. گردشگری و توریسم شاهرگ حیاتی اقتصادی  بسیاری از کشورها است.تور هند یکی از محبوبترین تورهای دنیا می باشد و بسیاری از افراد سالانه به این کشور سفر می کنند.

شهر ساحلی حیدر آباد ، پایتخت ایالت آندرا پرادش و ششمین شهر بزرگ کشور هندوستان می باشد که در ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. سواحل Secunderabadi ، مرکز شهر و شهر دو قلویش ، سکندر آباد با رشد بسیار امروزه به عنوان یک کلان شهر شناخته می شوند. در مقاله امروز قصد داریم به معرفی جاذبه های گردشگری حیدرآباد هند بپردازیم.

جاذبه های گردشگری حیدرآباد هند

جاذبه های گردشگری حیدرآباد هند


شهر زیبای حیدر آباد بیشتر تحت تاثیر فرهنگ اسلامی است اما به دلیل گردشگران زیادی که به آن جا سفر می کنند ، نشانه هایی از فرهنگ مدرن را نیز به نمایش می گذارد. در مورد شرایط آب و هوایی آن می توان گفت به دلیل نزدیکی کشور هند به خلیج بنگال ، همانند دیگر شهر ها ، آب و هوایی استوایی و گرم و مرطوب دارد. حدود ۲۵ درصد از شهر را جنگل هایی با درختانی چون ساج ، انبه و بامبو و گیاهان محلی تشکیل می دهد.

در این شهر با قدمت ۴۰۰ ساله آثار تاریخی و جذاب زیادی مانند مساجد و بازار ها برای بازدید وجود دارند که سفر شما را به این شهر با ارزش می کنند. نکته قابل توجه در مورد حیدر آباد حضور و تلاش معماران ایرانی در ساخت شهر به مانند شهر اصفهان می باشد. شاید به همین خاطر این شهر را ” اصفهان نو “ می نامند. در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

  • کتابخانه کتب شرقی: بیش از ۲۸ هزار کتاب خطی در زبان های هندی ، فارسی ، اردو ، عربی ، سانسکریت و تلگو را در آن می توان پیدا نمود. دولت ایران از سال ۱۳۸۶ متعد به همکاری برای فهرست نویسی و تعمیر ساختمان شده است.

کتابخانه کتب شرقی

  • کتابخانه دانشگاه عثمانیه علاوه بر این که دارای یک ساختمان تاریخی و زیبا است ، ۸ هزار کتاب خطی که بیشتر آن ها فارسی است و هزاران کتاب علمی را در خود جای داده است.
  • چهار منار از با قدمت ترین بنا ها است که محمد قلی شاه دستور ساخت آن را در سال ۱۰۰۶ قمری داد که امروزه به عنوان سمبل شهر و همچنین یکی از مهم ترین جاهای دیدنی هند، از آن یاد می شود. این بنا ۴ دروازه دارد که هر کدام رو به یک خیابان است. در بخش داخلی هر ستون نام پیامبر و امام علی (ع) به چشم می خورد. زمانی این بنا مدرسه علوم دینی بوده است.
جاذبه های گردشگری حیدرآباد هند

چهار منار

  • اشیاء قدیمی از سراسر جهان که هر کدام نمادی از یک تمدن است را می توان در موزه سالار جنگ مشاهده نمود. کار جمع آوری این وسائل را ناب میر یوسف علی خان ملقب به سالار جنگ طی ۳۵ سال بر عهده داشته است. اوراق دست نوشته فارسی هم در میان آنان است.
جاذبه های گردشگری حیدرآباد هند