تبلیغات
گردشگری و توریسم - جاذبه های گردشگری ترکیه
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

جاذبه های گردشگری ترکیه

کشورهای بسیار زیادی در دنیا وجود دارد، سفر به کشورهای مختلف باعث ایجاد تجربه های بسیار نوع در افراد می شود ، ترکیه جزو کشورهای بسیار محبوب برای مسافرت می باشد و سالانه گردشگران بسیار زیادی برای مسافرت این کشور را انتخاب می کنند.با وبلاگ  گردشگری و توریسم همراه باشید تا یکی از کشور هایی که می توانید با هزینه بسیار کمی به آنجا سفر کنید، کشور ترکیه می باشد. این کشور با اینکه نسبت به ایران کوچک تر است از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی می باشد و دارای جاذبه های گردشگری ترکیه بسیار فراوانی می باشد. در ادامه در مورد دیدنی های جذاب ترکیه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آمفی تئاتر آسپندوس

این آمفی تئاتر یکی از کهن ترین اماکن گردشگری ترکیه می باشد و یکی از جاهای دیدنی آنتالیا محسوب می شود. آمفی تئاتر Aspendos یکی از محفاظت شده ترین تئاترهای قدیمی دوره ی کهن است. این آمفی تئاتر در سال ۱۵۵ پس از میلاد و در زمان امپراتوری رومی، مارکوس اورلیوس بنا شد و گنجایش بازدیدکنندگان آن ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نفر می باشد. چون بعدها از این تئاتر به عنوان مهمانسرا استفاده شد، به طور مداوم مرمت و محافظت شد. بنابر این اساس آمفی تئاتر آسپندوس به دور از هر گونه از بین رفتن ویژگی های مبنای خود، تا به امروز ماندگار شده است.

آمفی تئاتر آسپندوس

آمفی تئاتر آسپندوس

 

پاموک کاله

از جالب ترین جاذبه های گردشگری ترکیه، پاموک می باشد. پاموک کاله که در زبان اصیل ترکی به مفهوم قصر پنبه ای است، نمایی مجازی در قسمت غرب ترکیه قرار گرفته است که به علت شیب های پلکانی سپیدش مشهوراست. این شیب های پلکانی از ماده تراورتن تشکیل شده اند. تراورتن یک سنگ از جنس رسوب می باشد که از آب های معدنی چشمه های آب گرم رسوب می کند.

پاموک کاله

پاموک کاله

 

در ادامه در مورد این شگفتی طبیعی می توان گفت که انسان ها در طول هزاران سال پیش در این آب ها شنا می کردند. شهر باستانی یونانی هیراپولیس به دست پادشاهان پرگامون بر روی چشمه های آب گرم بنا شده است. خرابه های حمام ها، معبد ها و سازه های تاریخی را می توان در این فضای تاریخی مشاهده کرد.

ایاصوفیه

یکی از مشهورترین بناهای ترکیه ایاصویه می باشد. ایاصوفیه واقع در استانبول در واقع یک کاخ پادشاهی بوده است که در سده ی ششم برای امپراتوری روم شرقی، جاستینیان اول، بنا شد. این شاهکار مهندسی رومی، با گنبد بسیار بزرگش فضایی را می پوشاند که تا بیشتر از ۱۰۰۰ سال بزرگترین محیط بسته دنیا بود.

ایاصوفیه

ایاصوفیه

 

همچنین در مورد این بنای زیبا می توان گفت که این کلیسا در سال ۱۲۰۴ در جنگ صلیبی چهارم به غارت رفت و در سده ی پانزدهم زمانی که عثمانی ها شهر را از آن خود کردند، بنا را تبدیل به مسجد کردند. ایاصوفیه در سال ۱۹۳۵ به عنوان موزه شناخته شد و حالا یکی از دیدنی های گردشگری اصلی ترکیه است.

کاخ ییلدیز

از زیبایی های این کاخ می توان به این موضوع اشاره کرد که این کاخ تشکیل شده از دربارها و یک مسجد می باشد و در قرن ۱۹ میلادی به دست سلطان عبدالمجید دوم بنا گردید. در این کاخ یکی از بزرگترین و مجلل ترین ساختمانهایی که سلطان های در آن اسکان داشته و خوش گذرانده اند به نام سازه ی شاله واقع شده است.

کاخ ییلدیز

کاخ ییلدیز

 

همچنین می توان در رابطه با این کاخ زیبا گفت که این ساختمانها در داخل یک پارک با گل های بسیار زیبایی که از نقاط مختلف دنیا جمع آوری شده، واقع شده است. زندگی این کاخ یکی از رویایی ترین منظره های موجود از حاشیه تنگه به سفر را شکل می دهد. به خاطر مرمت فقط دیدار از بخشی از پارک امکان دارد.