تبلیغات
گردشگری و توریسم - کلیسای جامع سنت باسیل مسکو
  • گردشگری
  • گردشگری و توریسم

کاربر عزیز،
به وبسایت گردشگری و توریسم خوش آمدید

کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه یکی از بهترین شهر هایی است که اگر با سرما آن مشکلی ندارید می توانید از تمام جاذبه و زیبایی های این کشور زیبا بازدید نمایید و از سفر خود لذت کافی را ببرید برای همین منظور قصد داریم در مورد کلیسای جامع سنت باسیل مسکو بیشتر با شما صحبت کنیم.


همانطور که در مقالات گذشته هم اشاره کردیم، مسکو یکی از تاریخی ترین و زیباترین شهرهای روسیه است که به لحاظ جاذبه های گردشگری نیز بسیار غنی و سرشار می باشد. اگر قصد دارید یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری روسیه در شهر مسکو را بشناسید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با e-russia همراه باشید.کلیسای جامع سنت باسیل یکی از ممتاز ترین و قابل ملاحظه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز براز این کلیسا حیرت کلیه جهانگردان را برانگیخته و هم زمان به نشانی نمادین از آداب و تاریخچه روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ (مهمترین میدان مسکو) واقع شده و سمبلی است نمایانگر مسكن جغرافیایی بی مثل روسیه مابین فرانسه و آسیا. این کلیسا در بین سالهای 1555 تا 1561 خلق شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و خیلی محبوب روسیه است.کلیسای جامع سنت باسیل
این کلیسا که از معروف ترین جاهای دیدنی مسکو است، در واقع به دستور ایوان مخوف به عنوان بنایی به توصیه بزرگداشت و یادبود تصرف شهر قازان خلق شد. کلیسای جامع سنت باسیل دارای نه برج است و نقشه كشی آن در اصل مثل کلیساهای آن اوقات روسیه، کلیساهایی که شکل ظاهری شان به خیمه تشابه داشت، می باشد. هر برج که خود یک کلیسای کوچک است، دارای ترکیب و الگوی رنگی منحصر بفردی است که بی شک در براز کل مجموعه نفوذ بسزایی بر جای گذاشته است.
طراحی درونی این کلیسا مجموعه ای از برج های مجزاست که هر یک با تصویرها و شمایل های زیبا، دیوارهای رسم شده به سبک قرون وسطا و رگه هنری جوراجور پوشیده شده اند. در مطابقت با کلیساهای غربی که معمولا متشکل از تالار های بزرگ بوده و جزئتمامت به یک شکل بی همتا هستند، کلیسای سنت باسیل به شیوه ای متفاوت، فضایی کاملا یكرنگ را داراست.
کلیسای جامع سنت باسیل
در سال 1737 باردیگر در چنگ آتش گرفتار شد و مرز نیم‌قرن بعد بار دیگر حالت بازسازی قرار گرفت که این بار تغییراتی بنیادی در عمارت آن به وجود آمد؛ تا آنگاه که نام بعضی بناهای آن نیز دگرگون کرد. کلیسای كامل سنت باسیل، یک نقشه‌ی عمده محتوی ۹ کلیسا دارد که بر روی یک پایه ساخته شده‌اند و تماماً به کلیسای حقیقی مرتبط می‌شوند. کلیسای واقعی به خیمه‌ای اهتزاز منجر می‌شود و ۹ کلیسای کوچک دیگری به واسطه گنبد‌های کوچک از یکدیگر برجسته هستند. این کلیسا به طور کلی دربرگیرنده هشت گنبد به‌ همنشین یک بارگاه کوچک در جنوب کلیسای واقعی است.کلیسای جامع سنت باسیل
جاذبه های گردشگری روسیه">در پایان ساختن کلیسای سنگی، بابت مراقبت از کلیسا در جلو اثرات جوی و نهی از فروپاشی مصالح، همه ی دیوار‌های آن با رنگ‌های قرمز و سفید پوشانده شد. این بنا که بار‌ها اسیر آتش شده بود، در نیمه‌ی دوم قرن هفدهم بازسازی و سقف چوبی آن با آجر‌های قوس‌دار جانشین شد. در همین زمان، نقش‌های رنگارنگ نیز بر آوار اتاق‌ها، راهرو‌ها و دیواره‌های خارجی کلیسا نقش بست.سال ۱۶۸۳ نیز سقف‌های این کلیسا بار دیگر کاشی‌ کاری شد.حروف زردگون نقش سپرده بر کاشی‌های آبی پررنگ بر دیوار‌ها گویای ادب تاسیس و بازآفرینی کلیسای سنت باسیل هستند، اما این نوشته‌ها یک قرن بعد طی یک مرمت از بین رفت. ناقوس کلیسا در سال ۱۶۸۰ با دو ناقوس تازه جایگزین شد. توصیه می کنیم در تور مسکو خود حتما از این کلیسا نیز بازدید کنید. از آنجایی که جام جهانی 2018 فوتبال نیز سال آینده در کشور روسیه برگزار می شود، می توانید هم برای تماشای مسابقات فوتبال و هم بازدید از جاذبه های گردشگری روسیه بخصوص این کلیسا راهی این شهر زیبا شوید.


موضوعات مرتبط

جاذبه های گردشگری ،